O nas

MATIZOL logocolor - Matizol

IMG 1218 adobespark copy - Matizol
DSC7023 2 e1599648550942 - Matizol

Matizol to jedna z nielicznych w Polsce firm, która może pochwalić się ponad 120 letnią tradycją w produkcji materiałów bitumicznych.

Powstały jeszcze w XIX wieku pierwszy zakład w Gorlicach pracuje nieprzerwanie od 1900 roku. Zakład specjalizuje się w produkcji pap, gontów i mas bitumicznych dostarczanych do klienta indywidualnego oraz profesjonalnych wykonawców.

Dzięki systematycznemu rozwojowi od początku lat 90tych Matizol rozbudował się o zakład produkcyjny w Chełmży. Dzięki tej fabryce zlokalizowanej w północnej Polsce oferta Matizolu dociera szybciej do wykonawców na terenie całego kraju. Od 2010 Matizol stał się częścią międzynarodowej grupy z polskim kapitałem SELENA, która w portfolio ma takie marki jak Tytan Professional czy COOL-R. Korzystając z wiedzy i zaplecza technologicznego Matizol oferuje coraz szersze portfolio wysokiej jakości produktów do hydroizolacji dachów.

Marka Matizol wchodzi w skład polskiej Grupy Selena ,która jest globalnym liderem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów piany montażowej dla budownictwa na świecie. Powstała w 1992 roku we Wrocławiu, a obecnie zatrudnia 1800 pracowników na całym świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 35 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie.

Selena Labs to główne centrum R&D Grupy Selena z siedzibą w Dzierżoniowie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Laboratorium koordynuje działania działów R&D z Polski, Włoch, Hiszpanii, Turcji oraz Chin. Dzięki temu globalnie zintegrowany zespół ściśle ze sobą współpracuje, wymienia doświadczenia i znajduje rozwiązania dla profesjonalnych użytkowników w prawie 100 krajach na świecie. Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać – jest to firma innowacyjna, kreująca nowe rozwiązania, dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników.

Zgodnie z potrzebami użytkowników i megatrendami współczesnego świata Grupa Selena skupia coraz więcej uwagi na działaniach prośrodowiskowych oraz wspierających zrównoważony rozwój. W procesie tworzenia nowych rozwiązań ważne są dla Grupy Selena 3 aspekty: bezpieczeństwo – ludzi, którzy będą mieszkać lub pracować w danych budynkach, środowisko naturalne – w zakresie bezpośredniego kontaktu pracowników i mieszkańców, ale również szerzej w kontekście wpływu na środowisku – np. procesu produkcyjnego materiałów lub procesu budowy, efektywność budowy – rozumiana jako szybkość procesu powstawania.