Matizol to marka pap i gontów bitumicznych, pod którą Selena SA oferuje pełen asortyment pap stosowanych w budownictwie oraz bogaty asortyment gontów bitumicznych.

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. W swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, pokryć dachowych, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.

W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 18 krajach na całym świecie, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Działania handlowe prowadzone są na 4 kontynentach, co pozwala realizować zamówienia na rynkach w ponad 70 państwach.

Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla: profesjonalnych wykonawców – do prac remontowych i wykończeniowych, budynków mieszkalnych, biurowych i przemysłowych, użytkowników indywidualnych – do drobnych napraw i remontów w gospodarstwach domowych.

Oferta Matizolu to papy termozgrzewalne, modyfikowane elastomerem SBS oraz tradycyjne, spełniające najwyższe wymagania jakościowe oraz kryteria zastosowań w hydroizolacji obiektów.

Oferta zawiera papy do pokryć dachowych montowanych na wszystkich rodzajach podłoży, a także papy specjalistyczne montowane w szczególnych warunkach eksploatacji, gdzie parametry innych pap są niewystarczające.

Papy asfaltowe to sprawdzony i niezawodny materiał izolacyjny do hydroizolacji fundamentów i pokryć dachowych. Na obecnym poziomie technologii pokryć dachowych papy są niezastąpione. Elastyczność, parametry wytrzymałościowe osnowy ułatwiają wykonanie obróbek dekarskich skutecznych i trwałych w eksploatacji. Wraz z rosnącymi potrzebami dynamicznie rozwijającego się budownictwa, na rynku materiałów pokryciowych i hydroizolacyjnych – następują duże zmiany, zwłaszcza w kategoriach jakościowych.

Pod marką Matizol do obrotu i stosowania wchodzą najnowsze generacje produktów oraz systemy zastosowań, gwarantujących wysoką jakość i trwałość hydroizolacji. Papy profilowane Super Montaż są nową generacją pap asfaltowych na rynku materiałów budowlanych, pozwalającymi w procesie aplikacji efektywniej wykorzystać energię i skrócić czas ich montażu, co dla inwestora oznacza wymierne oszczędności kosztowe.