Dachy skośne

Trwałe, lekkie i estetyczne Gonty bitumiczne Matizol należą do pokryć najbardziej uniwersalnych i są najlepszym rozwiązaniem w przypadku dachów o złożonej geometrii.  Ze względu na swoją elastyczność i łatwość dopasowania do kształtu podłoża umożliwiają wykonanie najbardziej skomplikowanych detali dachu. Przy układaniu gontów Matizol powstaje minimalna ilość odpadów. Pokrycie dachowe z gontu dobrze wygłusza połać dachu.

Gonty asfaltowe MATIZOL, nazywane również dachówką bitumiczną, to szeroko rozpowszechniony materiał pokryciowy stosowany do krycia dachów skośnych. Dzięki ciekawym kształtom i bogatej kolorystyce dach pokryty gontem bitumicznym jest bardzo estetyczny, a jednocześnie trwały co potwierdza 10 lub 15 letnia gwarancja producenta.

Zalecane nachylenie połaci dachowych przeznaczonych do krycia gontem  zawiera się od 12 do 75o. W szczególnych wypadkach i po spełnieniu określonych w niniejszej instrukcji warunków możliwe jest deskrycie dachów o pochyleniu zarówno mniejszym jak i większym od zalecanego.  Gonty asfaltowe MATIZOL mogą być stosowane przy wykonywaniu zarówno nowych dachów jak i przy renowacji starych pokryć dachowych.

Więcej…